Austria,  Podróże

Zell am See, czyli pomysł na letni wypad

Zell am See to pomysł na wyjazd dla wszystkich tych, którym trudno wybrać między górskimi wędrówkami a letnimi sportami wodnymi. W tym austriackim miasteczku z powodzeniem połączysz obie pasje. Jeśli tylko wystarczy Ci czasu, zobaczysz wszystko, co region ma do zaoferowania.

Zell am See mapa atrakcji i tras wycieczkowych.
https://www.bergfex.pl/sommer/zell-am-see-kaprun/panorama/

Kilka słów o miasteczku

Zell am See to miasto w Austrii, położone w kraju Salzburskim. Leży nad jeziorem Zeller See, które swoją nazwę wzięło właśnie od nazwy miasta. Niedaleko, bo 30 kilometrów na północ od najwyższego szczytu Austrii, Großglockner.

Miasto to przede wszystkim ośrodek sportów zimowych. Rozgrywa się tutaj zawody w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz Pucharu Świata w snowboardzie. Liczne trasy o zróżnicowanej trudności i bogata baza apres-ski, co roku przyciągają tłumy.

Niemniej jednak region ma do zaoferowania w sezonie letnim, kiedy w pełni można nacieszyć się obcowaniem z naturą i alpejskimi żywiołami. To właśnie wtedy możesz wędrować licznymi szlakami, jeździć na elektrycznych rowerach, zjeżdżać rowerem po trasach MTB, uprawiać rafting, podziwiać wodospady, uprawiać wszystkie możliwe sporty wodne i odpoczywać w kawiarniach z widokiem na góry i jezioro.

Co zobaczyć i zrobić w Zell am See?

 • Pokaz świateł przy fontannie, w każdy wtorek, czwartek i niedzielę, o każdej pełnej godzinie od 13 do 17.
 • Jezioro Zeller z góry. Wybierz jedną z ponad 900 tras według apetytu na zmęczenie, kondycji i zamiłowania do ekspozycji. Wygodną wyszukiwarkę tras znajdziesz tutaj.
 • Wodospady Sigmund Thun
 • Kitzsteinhorn – więcej o nim pisałam tutaj
 • Sztuczne jeziora elektrowni Hochgebirgsstauseen w Kaprun. Wycieczka gwarantuje nie tylko niezapomniane widoki ale też zrozumienie, żywiołu jaki okiełznali Austriacy.
 • Muzeum zabytkowych samochodów. Więcej na ich stronie tutaj.
 • Popłyń SUP-em wzdłuż brzegu jeziora Zeller
 • Przejedź rowerem elektrycznym jedną z wybranych tras rowerowych. Możesz użyć tej samej wyszukiwarki.
 • Odpocznij na jednej z miejskich plaż
 • Popłyń w rejs wokół jeziora
 • Wodospady Krimml
 • Rozgrzej się w wodach termalnych
 • Przejedź wysokogórską trasą widokową Grossglockner

Wszystkie atrakcje łatwo znajdziesz na interaktywnej mapie przygotowanej przez władze regionu i dostępnej pod tym linkiem.

Jeszcze kilka wskazówek

Dojazd do Zell am See

Nad jezioro Zeller możesz dostać się na kilka sposobów. Po pierwsze, samochodem. Wtedy gorąco polecam nocleg w Salzburgu. Po drugie, samolotem, z lądowaniem w Wiedniu, Insbrucku albo Salzburgu. Po trzecie, pociągiem, międzynarodowym połączeniem z Polski do Wiednia. PKP oferuje bilety z aż 9 miast, dlatego piszę ogólnie. W Wiedniu możesz przesiąść się na lokalny pociąg, który zawiezie Cię prosto do stacji przy jeziorze Zeller.

Korzystaj z atrakcji za darmo

W trakcie poszukiwania noclegu, warto brać pod uwagę tylko te pensjonaty i hotele, które oferują Sommerkarte. Nie mam żadnych korzyści z polecania tego programu. Piszę o nim dlatego, że dzięki karcie, wejścia na plaże, wjazdy kolejką, rejsy, muzea i wiele innych atrakcji są dostępne bez opłat albo z solidną zniżką.

Hallstatt w Austrii

Pobyt w Kaprun i Zell am See warto połączyć z wizytą w Hallstatt. Ta Austriacka miejscowość od lat jest symbolem alpejskiej wioski. Cała ego architektura została nawet odtworzona w pewnym dalekim kraju. Czytaj więcej….

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *