Styl życia,  Wszystko o Stylu Życia

Walentynki 2022, 11 pomysłów co zrobić

Walentynki to święto miłości. Okazja do celebrowania Waszego związku, przeżywania go na nowo i rozpalania uczucia między Wami. Młode pary zwykle doskonale wiedzą co, chcą robią ale rok po roku coraz trudniej znaleźć oryginalny pomysł na spędzenie tego dnia. Walentynki, zamiast odświeżać miłość, stają się niewygodnym problemem, łatanym organizowanym na szybko, często banalnym prezentem.

Poznaj 11 pomysłów, co robić w Walentynki, żeby i w tym roku były wyjątkowe i niezapomniane.

Walentynkowa Degustacja Wina

Czerwone wino przyspiesza krążenie, rozpala zmysły i obłędnie smakuje. Czy jednak kupując wino na romantyczną kolację w domowym zaciszu, na prawdę wiesz co kupić? Cabernet Sauvignon czy Pinot Noir? Czy dobre wino musi być drogie? Jaką butelkę wina wybrać w restauracji, żeby smak i bukiet łączył się z zamówionymi daniami?

W te Walentynki możesz raz na zawsze położyć kres tym dylematom a do tego spędzić bardzo romantyczny wieczór. Coraz bardziej popularne w Polsce winnice, regularnie organizują degustacje swoich win, z komentarzem kipera. Zabawiając gości, uczy on smakować wino, rozpoznawać poszczególne nuty w bukiecie i rozróżniać popularne szczepy winorośli. Przykład takiego wydarzenia, zobaczysz na portalu Folwarku Stara Winiarnia, a pod hasłem „Walentynkowa Degustacja Wina” inne propozycje w Twojej okolicy.

Na degustację, nie musisz jednak jechać aż do winnicy. Wystarczy restauracja, sprowadzająca szerszy katalog win. Szukaj ich w swoim mieście!

Trzy kiście winogron w kolorach czerwony, fioletowy i zielony.

Walentynki w Teatrze/Filharmonii/z Baletem albo w Kinie

Klasyczna randka wydaje Ci się nudna? Być może, ale kiedy ostatnio próbowałaś? Im jesteśmy starsi, tym mocniej wpływa na nas kontakt ze sztuką. Zostaw resztę wieczoru bez planów, niech poniesie Cię nastrój, w jakim zostawią Cię artyści. To co, spróbujesz?

Wyjątkowa gra Walentynkowa

Ten pomysł wymaga Twojego przygotowania ale rezultat będzie piorunujący. Przygotuj własną grę miłosną. Ty ustalasz zasady. Spacer szlakiem wspomnień a może pikantna rozgrywka, w której zatracicie się na resztę nocy? Znacie się dobrze i sama wiesz, jak scenariusz sprawdzi się najlepiej. Bierz flamaster w dłoń i do dzieła!

Romantyczna kolacja w ciemności

Kolacja w ciemności jest doznaniem wyjątkowym dla każdej pary. Chociaż mamy aż 5 zmysłów, to nawet przy jedzeniu dominuje wzrok. Kiedy jednak wokół panuje ciemność, smak, węch, słuch i dotyk odbierają bodźce znacznie silniej. Restauracje, które oferują kolację w ciemności znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie.

Mam dla Ciebie też alternatywę. Możesz przygotować kolację-niespodziankę, dla swojej drugiej połowy. Każde danie podawaj przy świetle świec, po zawiązaniu oczu. Bawcie się dobrze!

Pikantna wystawa sztuki

Eduard Manet, 1863r., Śniadanie na trawie. Galeria sztuki jako propozycja na Walentynki.
Eduard Manet, 1863r., Śniadanie na trawie

Sztuki nie trzeba rozumieć, trzeba ją czuć. Nigdzie indziej nie przekonasz się o tym mocniej, niż na wystawie. Malarstwo, fotografia, rzeźba? Wszystkie te rodzaje twórczości poruszają jednakowo mocno. Chociaż trudno znaleźć wystawę typowo walentynkową, to warto zwrócić uwagę na te kilka wydarzeń:

  • „Kobiety żyją dla miłości. Teresa Gierzyńska” w Warszawskiej Galerii Zachęta
  • „Tamara Łempicka. Kobieta w podróży” w Lubelskim Muzeum Narodowym
  • „Romantyczne wątki w twórczości Jacka Malczewskiego” w Muzeum narodowym w Gdańsku
  • „Kobieto, boski diable… Wizerunki kobiet w projektach scenograficznych” w Muzeum Śląskim w Katowicach
  • „Kobieta Szczęśliwa. Wystawa fotografii Doroty Orzełek” w Gaude Mater Częstochowa

W Łodzi, niezmiennie od lat, wprowadzi Cię w zakłopotanie galeria zdjęć w lokalu Łódź Kaliska. W Poznaniu z kolei, wybierzcie się do Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie wystawa stała z pewnością sprosta walentynkowemu nastrojowi. Zdecydowałaś? Jeśli tak, to nie zapomnij o karminowej szmince!

Walentynki w SPA

Zmęczeni po cały tygodniu pracy, nie musicie biegać po mieście. Być może tym, czego Wam trzeba jest odprężenie? Jeśli tak, sprawdź ofertę dla dwojga w ulubionym Spa albo salonie masażu. Rezerwuj termin szybko, bo to popularny pomysł.

Sesja fotograficzna tylko we dwoje

Ten pomysł jest tylko dla odważnych. Do realizacji potrzebujesz nastrojowego oświetlenia, aparatu fotograficznego, najlepiej w urządzeniu niepodłączonym do sieci internetowej i zmysłowych akcesoriów. Pozwólcie sobie na domową sesję fotograficzną, jakiej nie powstydziłaby się Kim Kardashian! Kupcie szampana, truskawki i do dzieła;)

Walentynkowy kurs masażu dla dwojga

Kurs masażu dla dwojga to nie tylko mile spędzony wieczór ale też inwestycja w przyszłość związku. Masaż relaksacyjny będzie idealnym wsparciem po stresującym dniu. Może być wstępem do czegoś więcej albo po prostu wyrazem czułości. Podstawowy kurs zajmie 2-3 godzin a Wy będziecie zrelaksowani i wypoczęci.

Prywatny seans ulubionych filmów romantycznych

Możliwe, że w ogóle nie chce Wam się wychodzić z domu i to też jest ok. Możecie rozpocząć seans mniej lub bardziej ambitnych filmów romantycznych. Chipsy, popcorn, czekolada. Zapomnij w ten dzień o diecie. Odpręż się i ciesz wspólnymi chwilami.

Ślizgawka lub wrotkarnia w rytmie muzyki

Nawet niewielka dawka sportu uwalnia endorfiny a to już gotowa recepta na udany wieczór. Na lodowisku, szukaj ślizgawek z informacją o pokazie laserów. Wrotkarnie zwykle dodają taką atrakcję do każdego wejścia. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z z innych zimowych aktywności, o których pisałam w tym poście. Wszystkie idealnie nadają się na Walentynki!

Walentynki to czas na spacer tematyczny

Zwykły spacer może być wspaniałym przeżyciem, jeśli tylko dobrze go zaplanujesz. Możesz poprowadzić go szlakiem miejsc ważnych dla Waszego związku. Gdzie wybraliście się po raz pierwszy? Gdzie powiedziałaś, że go kochasz? Jeśli nie jesteś gotowa na taką sentymentalną podróż, możesz spróbować inaczej. Każde miasto ma swój romantyczny szlak. Ostrów Tumski we Wrocławiu, Bulwary Wiślane w Krakowie i wiele innych.

Na drogę przygotuj dwa kubki gorącego, czekoladowego kakao i w drogę. Bądźcie tu i teraz. Bądźcie na prawdę razem.

Szklanka kakao z pianką na czarnym tle. Obok połamane kostki ciemnej czekolady. Całość na czarnym tle. Pomysł na spacer Walentynkowy.

Jeden komentarz

  • Bartek

    Świetne pomysły 🙂 przynajmniej część z nich mamy już za sobą, a część dobrze by było poeksplorować 🙂 świetną opcją były jakieś wspólne warsztaty robienia czekolady – niezdrowe ale jak miło się kojarzy z okazją 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *