miejski sylwester nad morzem
Styl życia,  Wszystko o Stylu Życia

Miejski Sylwester 2022/2023

Miejski Sylwester to doskonały pomysł na spędzenie wigilii Nowego Roku. Tylko, które miasta organizują go w tym roku? Sprawdziłam to dla Ciebie. Poniżej, znajdziesz przegląd sytuacji w większych miastach w Polsce i plany włodarzy na tą wyjątkową noc. Niektóre miasta miło Cię zaskoczą.

Jeśli jednak Twoje miasto nie popisało się w Tym roku organizacją imprezy, to zapraszam Cię do mojego wpisu na temat innych pomysłów na spędzenie tej wyjątkowej nocy. Link poniżej.

Sylwester w domu

Sylwester już niedługo, jakie masz plany? Mówią, że taki cały następny rok, jaki był ostatni dzień grudnia. Bez względu jednak na to, czy szukasz już pomysłów na następny rok, czy dopinasz plan w ostatniej chwili, zaparz sobie herbatę i usiądź wygodnie. Przed Tobą gotowe pomysły na Sylwestrową noc.

Sylwester z TVP w Zakopanem

Sylwester Marzeń, już kolejny rok, Telewizja Polska zorganizuje w Zakopanem. Od lat, jest to jedna z najciekawszych propozycji na pożegnanie mijającego roku. Oczywiście oprócz repertuaru, zachęca wyjątkowa lokalizacja, która kusi do przedłużenia pobytu na kilka następnych dni. Śniegu w tym roku nie zabraknie, dlatego zapowiada się bajecznie.

Tuż przed nadejściem Nowego Roku 2023, na scenie pojawią się m.in. Golec uOrkiestra, Sławomir, Zenek Martyniuk, Viki Gabor, Sara James i Marino Łuczenko-Szczęsna.

Sylwester z Polsatem w Chorzowie

Sylwestrowa Moc Przebojów albo Sylwester Szczęścia, jak podają niektóre portale, odbędzie się w tym roku w Parku Śląskim w Chorzowie. Z pewnością nie zabraknie gwiazd, jednak ich pełna lista, zostanie podana na kilka dni przed końcem roku. Podobno na scenie pojawią się Maryla Rodowicz oraz Doda.

Miejski Sylwester Bydgoszcz

Tegoroczna zabawa odbędzie się pod hasłem „Sylwester Gigantów” i potrwa od 21:00 do 2:00. Na scenie o powierzchni aż 150 metrów wystąpią artyści prezentujący covery utworów największych gigantów muzyki ostatnich dekad. Wokalistów wspierała będzie piętnastoosobowa orkiestra „DZIUBEK BAND” pod batutą Mariusza Dziubka oraz tancerze Studia Tańca „Bailamos”. O północy, Rada Miasta zaplanowała 7 minutowy pokaz fajerwerków. Wydarzenie obsłuży zespół 120 techników, co jednoznacznie zapowiada skalę tego wydarzenia.

Miejski Sylwester Toruń

Sylwester 2022/2023 w Toruniu skoncentrowany będzie na wydarzeniach organizowanych przez placówki kulturalne. Możemy między innymi wysłuchać świątecznych koncertów oraz obejrzeć noworoczne spektakle teatralne. Miejsca impreza nie będzie w tym roku organizowana.

Miejski Sylwester Łódź

Brak imprezy miejskiej w Łodzi powoli staje się smutną tradycją. Można było liczyć na scenę w Manufakturze ale tu również czeka nas rozczarowanie. Na otarcie łez zostają wydarzenia organizowane przez miejskie placówki kulturalne oraz darmowy wstęp w ostatnich dniach 2022 roku na niektóre lodowiska, do zoo oraz do palmiarni. Pełna lista atrakcji tutaj.

Miejski Sylwester Katowice

Nie podano na razie informacji o zabawie w Katowicach. Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy będą musieli zadowolić się Sylwestrem organizowanym w pobliskim Chorzowie, współorganizowanym ze stacją Polsat. Ciekawą ofertę mają też miasta aglomeracji oraz prywatne kluby muzyczne. Więcej informacji tutaj.

Miejski Sylwester Trójmiasto

Zabawa sylwestrowa 2022/2023 w Gdyni, Gdańsku i w Sopocie została odwołana. Władze miast tłumaczą decyzję zwiększonymi wydatkami, głównie na energię elektryczną.

Miejski Sylwester Białystok

Podobnie jak w wielu innych miastach, miejska impreza sylwestrowa nie odbędzie się z powodu podwyższonych wydatków budżetowych w mijającym roku.

Miejski Sylwester Szczecin

Sylwester w Szczecinie został odwołany.

Miejski Sylwester Warszawa

Warszawa zrezygnowała z organizacji miejskiej zabawy sylwestrowej w 2022 roku.

Miejski Sylwester Kraków

Decyzją władz miasta, Sylwester miejski w Krakowie, został odwołany.

Miejski Sylwester Wrocław

Decyzją władz miasta, Sylwester miejski we Wrocławiu, został odwołany.

Miejski Sylwester Poznań

Decyzją władz miasta, sylwester w Poznaniu, został odwołany.

Miejski Sylwester Lublin

Sylwester w Lublinie został odwołany.

Zabawa na Placu Biegańskiego w Częstochowie

W tym roku odwołana.

Miejski Sylwester w Zielonej Górze

Odwołano.

Miejski Sylwester w Olsztynie

Nie odbędzie się.

Miejski Sylwester w Koszalinie

Nie odbędzie się.

Miejski Sylwester w Opolu

Nie odbędzie się.

Zabawa w Rzeszowie

Sylwester miejski odwołany.

Koncert w Kielcach

Nie odbędzie się

Co na koniec?

Po ograniczeniach sanitarno-epidemiologicznych w ostatnich latach miałam nadzieję, że zabawy sylwestrowe wrócą do miast. Sytuacja niestety i w tym roku nas nie rozpieszcza. Włodarze, którzy nie zdecydowali się na organizację noworocznej imprezy jednym głosek skarżą się na gwałtowny wzrost opłat za energię. Tym bardziej doceniam wysiłki miast, które pozostawiły ten spory wydatek, jakim jest ostatnia zabawa w roku, w swoim budżecie.

Szeroka oferta wydarzeń organizowana przez placówki kulturalne wydaje się być sensowną alternatywą. Czy Sylwester w filharmonii i teatrze stanie się nową tradycją?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *